Bezmaksas datorprogrammas Rīgas skolēniem

Rīgas dome sadarbībā ar Microsoft piedāvā Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem un darbiniekiem iegūt privātai lietošanai bez maksas šādas programmas:

  • skolēniem – Microsoft Office 365 un Windows 10 Education;
  • darbiniekiem – Microsoft Office 365 (skolotājiem, administrācijas un tehniskajiem darbiniekiem).

Šis piedāvājums sniedz iespēju legāli izmantot mājās jaunāko Microsoft programmatūru bez maksas. Tādā veidā ir iespējams organizēt mācību procesu, darbojoties vienotā vidē gan skolā, gan mājās.

Lai izmantotu šo iespēju, skolēniem un skolas darbiniekiem ir jāzina lietotāja vārds un parole e-pasta sistēmā @edu.riga.lv . To var noskaidrot, vēršoties pie skolas atbildīgā ITdarbinieka.

Vēršam uzmanību, ka šo piedāvājumu varēs izmantot tās skolas, kas ir pieslēgušas savus datorus vienotajam izglītības iestāžu domēnam RI.RIGA.LV, jo lai piekļūtu @edu.riga.lv e-pastam, jāizmanto tie paši lietotāja vārdi un paroles, kurus skolēni un darbinieki lieto ikdienā, lai uzsāktu darbu ar skolas datoru.

Jāņem vērā, ka aprakstītā kārtība Windows 10 un Office 365 iegūšanai attiecas uz licencēm privātai lietošanai. Tās nav paredzētas izmantošanai skolas datoros. Skolas datoros ir jālieto pašvaldības iegādātās Microsoft programmatūras licences un to uzstādīšanai ir cita kārtība.

Informācijas tehnoloģiju centra Palīdzības dienests – E-pasts: sos@riga.lv