kim? Laikmetīgās mākslas centra izglītības programma bērniem un jauniešiem līdz 2016. gada 16. oktobrim

kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu “Nāc un dari! Tu vari!” un kim? izglītības programmas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu aicina apmeklēt daudzpusīgu mākslas izglītības programmu bērniem un jauniešiem.
Tajā tiks piedāvāta iespēja piedzīvot un iepazīt izstādes kopā ar kim? izglītības gidiem, piedalīties sintētiskajai tēlniecībai veltītās radošajās darbnīcās, kolāžas darbnīcās, kā arī iesaistīties sarunā par laikmetīgo mākslu ar mākslas profesionāļiem.

Septembrī un oktobrī izglītības programmā kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt trīs latviešu mākslinieku personālizstādes*:
pašlaik starp Berlīni un Cīrihi dzīvojošā Edgara Gluhova (1980) izstādi L’UOMO VAGUE, kuru veido pēdējā gadā tapušas fotogrāfijas, zīmējumi uz akrilstikla un objektu sērija, ko caurvij fragmenti un personības no 20. gs. vēstures un literatūras, kas satikušās jaunā un neierastā veidā;
Parīzē dzīvojošās mākslinieces Daigas Grantiņas (1985) pirmo personālizstādi Rīgā ar nosaukumu Heap-core, kurā izstāžu zāle kļuvusi par mākslas instalāciju, tur sienās radītās atveres novada gaismu no skatam aizsegtajiem logiem, padarot to par daļu no skulptūru grupas;
Helsinkos dzīvojošās Ingas Melderes (1979) izstādi “Krāsojamās grāmatas”, kas sākotnēji bijusi skatāma galerijāTemnikova & Kasela (Tallina) un pielāgota kim? telpām institucionālās rezidences programmas ietvaros. Krāsošana vairākus gadsimtus tikusi uzskatīta par bērnu nodarbi, tomēr pēdējā desmitgadē kļuvusi populāra pieaugušo vidū, kas iedvesmojis mākslinieci pārstrādāt gatavus attēlus, kas kļuvuši par daļu no autores personīgās atmiņas un pieredzes.
*izstādes apskatāmas līdz š.g. 16. oktobrim

Izglītības programmas pasākumi:
Radošās darbnīcas – mākslinieces vadītās kolāžas darbnīcas Ingas Melderes izstādē un sintētiskās tēlniecības darbnīcas Gundegas Evelones vadībā Daigas Grantiņas izstādē.
Meistarklašu programmā kim? piedāvā piedalīties mākslinieces Ingas Melderes veidotās glezniecības-kolāžas meistarklasēs, kurās interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par mākslinieces darbu tehniku un izstādes tēmu “krāsojamās grāmatas”,

kamēr sintētiskās tēlniecības darbnīcās ar Gundegu Eveloni dalībniekiem būs iespēja sastapties ar mākslinieces Daigas Grantiņas darbiem un izmantoto tehniku, veidojot darbus pašiem.

 
*Ingas Melderes kolāžas darbnīcas
Otrdienās plkst. 12.00 un plkst. 18.00
Svētdienās plkst. 14.00
*Gundegas Evelones tēlniecības darbnīcas
Sintētiskā āda (kā radīt organiskas struktūras, izmantojotsintētiskus materiālus)
30.09., piektd. 11.00
14.10., piektd. 11.00
Gaismas materializācija (gaisma kā tēlniecības darba sastāvdaļa, instruments, izteiksmes līdzeklis)
28.09., trešd. 11.00
7.10. piektd. 11.00
Bezformas forma (nekonkrētas formas pētījums)
1.10., sestd. 12.00
Pastaiga izstādē kim? izglītības gidu vadībā*
Bērnu un jauniešu grupām būs iespēja iepazīt kim? izstādes kopā ar pieredzējušiem izglītības gidiem, kuri rosinās dalībniekus kopā meklēt atbildes uz pašuzdotiem jautājumiem, piedalīties praktiskās nodarbībās, kā arī iedziļināties izstāžu iespējamās tēmās un interpretācijās.
Nodarbība ilgst 1 stundu.
*pēc iepriekšējas pieteikšanās
Radošā saruna “JAUTĀ-JUMS”
27. septembrī, plkst. 15.00 kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz sarunu “Jautā-jums”, kurā jautāšanu uzņemsies dažādu izglītības iestāžu bērni un jaunieši, bet atbildes meklēs mākslas profesionāļi (kim? programmas direktore Zane Onckule, filozofs, asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijā Jānis Taurens, kuratore un pētniece Maija Rudovska un kurators Kaspars Vanags), vērtējot aplūkojamās izstādes un dažādas laikmetīgās mākslas norises.

Izstādes apmeklējums un praktiskās nodarbības skolu un sociālo dienestu grupām, iepriekš piesakoties, ir bez maksas.
Interesentus uz radošajām darbnīcām un pastaigām izstādē aicinām pieteikties:
renate.kalnina@kim.lv / mob. tel. + 371 22387808
kim? Laikmetīgās mākslas centrs izsaka pateicību izglītības programmas atbalstītājiem – Borisa un Ināras Teterevu fondam un uzņēmējam Mārim Martinsonam.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Sporta iela 2, Rīga
Darba laiks:
P.: Slēgts
O.: 12:00 – 20:00
T., C., P., S., Sv.: 12.00 – 18.00
www.kim.lv
Ieejas maksa: 3 EUR*
Studentiem un pensionāriem – 1,5 EUR
Otrdienās – ieeja bez maksas.
*bērniem līdz 10 gadu vecumam, invalīdiem, daudzbērnu ģimenēm, mākslas un kultūras skolu un augstskolu skolniekiem un studentiem, preses pārstāvjiem, uzrādot preses karti, ieeja ir bezmaksas.