Sekmīgs starts Latvijas skolu OLIMPISKAJĀ ZIEMAS FESTIVĀLĀ Ērgļos

3. un 4. februārī notika Latvijas skolu Olimpiskais ziemas festivāls Ērgļos. Pavisam piedalījās vairāk nekā 1200 dalībnieku. Interesentiem bija iespēja iejusties olimpieša lomā, pieredzēt pasākuma atklāšanu, aizraujošās sacensības, uguņošanu un noslēgumu.

 

No Rīgas Valdorfskolas piedalījās 15 skolēni un 2 skolotāji. Bija iespēja startēt gan tradicionālajos sporta veidos  –  slidošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, biatlonā, distanču slēpošanā, hokejā, gan arī piedalīties jaunajos – ziemas orientēšanās, kamaniņu braukšanā (kur bija jānobrauc no kalna un jāuznes ragaviņas nākamajam biedram 6 cilvēku komandā) un spēlēt skolu stafetē.

 

Mūsu skolu pārstāvēja: no 4.b klases – Justs Herings (distanču slēpošana) – jaunākais dalībnieks, no 5.klases –  Trīne Markusa (slidošana, lielā skolu stafete), Edgars Kalnakārklis (slidošana, lielā skolu stafete), no 6.a klases – Miķelis Kaņepe (snovbords), Katrīna Krasone (slidošana, lielā skolu stafete), no 6.b klases – Esmeralda Jumiķe (slidošana, kalnu slēpošana), no 7.klases – Irbe Aiga Blūma (ziemas orientēšanās, lielā skolu stafete), Anastasija Šiklova (distanču slēpošana, lielā skolu stafete), Sniedze Kalniņa (distanču slēpošana, lielā skolu stafete), Tots Koķis (slidošana, lielā skolu stafete), no 8.a klases – Marats Markuss (slidošana, lielā skolu stafete), Kristofers Kiršteins (slidošana, lielā skolu stafete, dīdžeju konkurss), no 9. klases – Andrievs Mukāns (kalnu slēpošana un lielā skolu stafete), Paula Kaņepe (kalnu slēpošana, lielā skolu stafete), Elizabete Šiklova (kalnu slēpošana un lielā skolu stafete).
Operatīvākā meitene bija Esmeralda Jumiķe, kura paspēja gan nobraukt savu braucienu no kalna, gan atskriet nomainīt slidas un piedalīties slidošanas sacensībās, un šo apavu pāraušanu un numuru nomaiņu atkārtot 3 reizes.

 

Justs bija visjaunākais dalībnieks, bet ļoti patstāvīgs un organizēts, turklāt – no 50 dalībniekiem 2 km distancē brīvajā stilā ieslēpoja kā 19.
Kristofers Kiršteins piedalījās dīdžeju konkursā un laimēja 100 EUR mūzikas tehnikas iegādei.

 

Apsveicam godalgotās vietas izcīnījušos, tie ir:

Irbe Aiga Blūma – ziemas orientēšanās I vieta,
Miķelis Kaņepe – snovbords II vieta,
Marats Markuss – šorttreks (slidošana) III vieta!

 

Šogad bija iespēja arī piedalīties Lielajā skolu stafetē jeb spēlē, kura ilga 2 h, tur katrā komandā startēja 12 dalībnieki un pēc kartes bija jāmeklē kontrolpunkti un tajos jāveic konkrēti uzdevumi (šaušana pa mērķi, naglu sišana, atsvara mešana, kērlinga spēlēšana, ēdiena noteikšana, atbildēšana uz  jautājumiem par Blaumani utt.). Kopā bija 13 KP. Pavisam piedalījās 10 skolas (pārsvarā vidusskolas) un mūsu komanda lielajā stafetē izcīnīja augsto IV vietu (tikai nedaudz punktu pietrūka līdz bronzas medaļām). Komandas kapteines lomu deleģējām Irbei un palīgam Andrievam. Visaugstāko punktu skaitu mūsu skola saņēma kērlingā (Sniedze, Anastasija, Irbe, Katrīna) un naglu sišanā (Marats). Ļoti interesants piedāvājums un iespēja bija sevi parādīt vispusīgi sadarbībā ar komandu.

 

Paldies visiem dalībniekiem un sporta mīļotājiem par dalību, aktivitāti, pozitīvismu! Lai izdodas sportu saglabāt kā savas dzīves neatņemamu sastāvdaļu!
Skolotāja Lolita Krasone

 

Video no Ērgļu festivāla var skatīt šeit >>>
Zemāk – foto no festivāla apbalvošanas (paldies Paulai Kaņepei!)

 

erglji_3 Erglji_apb_irbe copy
erglji_2 erglji_4

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save