Audzēkņu darbu izstāde Iļģuciema kultūras centrā

Mai 16, 2023

“Skolas gads” – mūsu audzēkņu darbu izstāde Iļģuciema kultūras centrā.

Aicinām Tevi uz mirkli iejusties Rīgas Valdorfskolas skolēnu ikdienā. Visi izstādē aplūkojamie darbi ir tapuši mācību stundu laikā. Mācību priekšmeti Valdorfskolā ir savstarpēji saistīti, kompetencēs un starpdisciplināri balstīti, un svarīgs aspekts izglītības procesā ir mākslas klātbūtne. Tas attīsta un spēcina radošo garu, attīsta cieņpilnu attieksmi un veicina estētisku pasaules redzējumu.

Tev ir iespēja ieraudzīt darba procesu – pirmos vaska krītiņa nospiedumus uz lapas, pirmos akvareļa otas triepienus, pirmos burtu, formas, ciparus, līnijas un rakstus. Tas ir viens gads skolas un skolēna dzīvē.

Izstāde aplūkojami 9.klases mākslas vēstures perioda darbi, 1. klases pirmie mēģinājumi rakstīšanā un rēķināšanā, kas balstīti atziņā par pasaules vienotību. Darbi no vizuālās mākslas stundām, kas atspoguļo citos priekšmetos un mācību periodos notiekošo vēsturē, sociālajās zinībās,  matemātikā, dabas zinībās un valodās. Darba lapas no ģeogrāfijas, vēstures un sociālajām zinībām.

Stendā ir eksponēti visu 8. a klases skolēnu darbi “Taureņu daudzveidība”, kas tapuši vienas mācību stundas laikā. Darbi kokapstrādē, tekstildarbi – krustdūrienu tehnikā izšūtie spilveni, adītas zeķes un cepures. Tā, radot praktiskas lietas, tiek apgūta matemātika un ģeometrija. Veidošanā top darbi, kas atspoguļo vēstures un dabas zinību norises. Turklāt visus darbus kopā dara gan puiši, gan meitenes, tā audzinot izpratni par vienlīdzību un cieņpilnu attieksmi pret darbu. Un bieži vien ir tā, ka puiši ir labākie adītāji un meitenes – koka amatnieces!

Izstāde apskatāma līdz 30. jūnijam, katru dienu no 10.00 līdz 18.00 vai pirms pasākumiem. Priecāsimies, ja padalīsies  sociālajos tīklos, pieliekot mirkļa birku #rvds #skolas_gads.

Citi raksti

Skolas dārza iekopšana

Skolas dārza iekopšana

Mīļie Rīgas Valdorfskolas vecāki, draugi un Šampētera apkaimes iedzīvotāji! Aicinām uz skolas dārza iekopšanas talku šo sestdien 22. aprīlī. Sāksim 10.00....

Zeme. Tauta. Mēs.

Zeme. Tauta. Mēs.

"... uz zemeslodes, zem saules,ir tāda zeme — Latvija,uz Zemeslodes, zem saules,ir tāda tauta — latvieši..."(Māris Čaklais) Vecāki, skolēni un darbinieki!...

Pin It on Pinterest