Nordplus Junior atbalstītais projekts

“Labāk dabā – zaļā ārtelpa un ekoloģiskais dārzs skolas teritorijā!”

Skolas dārzam būt! Ar šādu domu no 9. līdz 14. oktobrīm mūsu skolā viesojās Nesodenas Rūdolfa Šteinera skolas 8. klases skolēni, skolotāji un vecāki. Šī brauciena mērķis – labiekārtot Šampētera ielas 98 skolas āra vidi, iepazīt mūsu tradīcijas, kultūrvēsturi un pilnveidot savas komunikācijas un angļu valodas prasmes.

Ritmiskais rīts

Katrs projekta rīts sākās ar jestriem latvju dančiem. Skolotājas Lauras iedvesmoti un nulle kā tapušās skolas kapelas pavadījumā, ko vadīja skolotājs Didzis, norvēģu viesi kopā ar mūsu skolēniem apguva vienus no populārākajiem dančiem kā “Cūka driķos” un “Pankūkas”.

Mūsu skolas dārzs

Pavasarī, viesojoties Norvēģijā, guvām pieredzi kā izveidot āra vidi, kas ir piemērota gan mācību procesa nodrošināšanai, gan brīvā laika saturīgai pavadīšanai. Brauciena laikā ieguvām iemaņas un prasmes, kas bija stimuls rudens Nordplus Junior atbalstītā projekta “Labāk dabā – zaļā ārtelpa un ekoloģiskais dārzs skolas teritorijā!” aktivitātēm.

Lai gan laika apstākļi bija nepastāvīgi, sauli nomainīja, brāzmains vējš un lietus, mēs skolas meža zonā iekārtojām līdzsvara trasi, uzcēlām palešu tribīnes pie basketbola laukuma, izveidojām āra galda spēļu komplektus. Tika arī sagatavotas komposta un augstās dobju kastes, bet to montāžu atstājām uz pavasara talku, slikto laika apstākļu dēļ. Milzīgs paldies skolotājiem Annai, Ilzei, Jānim un Mārim par meistarklašu vadīšanu un darbu organizēšanu, lai viss notiktu kā ieplānots.

Kultūrvēsture

Norvēģu viesus interesēja arī Vecrīga kā senā Hanzas savienības pilsēta. Katru dienu viena darba grupa ar latviešu un norvēģu skolēniem un pedagogiem devās uz centru. Mūsu skolas skolēni bija sagatavojuši interesantus stāstus par kādu no ievērojamākajām mūsu senās galvaspilsētas vietām. Kopā iepazinām arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādes un Rīgas vēsturiskos parkus – Bastejkalnu, Vērmanes dārzu un Raiņa parku.

Kā atsauci uz mūsu neseno pagātni un notiekošo Ukrainā, apmeklējām Okupācijas muzeju, kas norvēģiem palīdzēja labāk saprast mūsu vēsturi un šī brīža notikumus

Atpūta

Pēc labi padarīta darba, ceturto projekta “Labāk dabā – zaļā ārtelpa un ekoloģiskais dārzs skolas teritorijā!” dienu noslēdzām ar kopīgu vakaru, kurā izdejojām visus apgūtos dančus. Tieciet vai nē, malā nesēdēja neviens! Milzīgs paldies skolotājai Līgai par idejām un atbalstu šī vakara norisei. Paldies vecākiem, kas bija sarūpējuši gardākos kliņģerus un rudens veltes no pašu dārziem. Norvēģu skolēni mūs apskauda, par tik jauku skolas ballīti.

Atvadu diena

Piektajā – atvadu dienā, mēs visi kopā devāmies uz Jūrmalu. Baltā pludmale, kāpas, Dzintaru skatu tornis ar majestātisko skatu uz jūru, mežiem un pilsētu, brāzmainais jūras vējš un, atbilstoši mainīgajiem Baltijas jūras laika apstākļiem, pamatīgs lietus! Bet tik un tā – labāk dabā!

 

Ieskats norvēģu atskatā uz piedzīvoto un padarīto Rīgā.

https://www.nesodden.steinerskolen.no/post/fredagsbladet-42-2023

Nordplus Junior projektu “Better in nature – green area and the ecological garden in the school yard!” Nr. NPJR-2023/10184 līdzfinansē Ziemeļvalstu Ministru padome. 

Saistītie raksti

“Labāk dabā…” projekta noslēgums Helsinkos!

“Labāk dabā…” projekta noslēgums Helsinkos!

Nordplus Junior atbalstītaiss projekts "Labāk dabā - zaļā ārtelpa un ekoloģiskais dārzs skolas teritorijā!" Helsinkos! Par videi draudzīgāku skolas ārtelpu.Tā nolēma mūsus skolas skolēni un maija vidū 7.a un daļa 7.b klases jauniešu devās pieredzes apmaiņā uz Helsinku...

Nordplus Junior atbalstītais projekts

Nordplus Junior atbalstītais projekts

Skolas dārzam būt! Ar šādu domu no 9. līdz 14. oktobrīm mūsu skolā viesojās Nesodenas Rūdolfa Šteinera skolas 8. klases skolēni, skolotāji un vecāki. Šī brauciena mērķis – labiekārtot Šampētera ielas 98 skolas āra vidi, iepazīt mūsu tradīcijas, kultūrvēsturi un...

Pin It on Pinterest