Pirmsskola

Mūsu bērnudārzs

Esmu Ludmila Cekareva, šīs pašvaldības pirmskolas iestādes vadītāja un pirmskolas pedagoģe jau 12 gadus. Vēlos pastāstīt, kāpēc man ir tik svarīgi, lai jūsu mazais ķipars apmeklētu Valdorfbērnudārzu.  

  

Pirmo reizi atnākot ciemos, jūs ievērosiet un sajutīsiet, ka pie mums viss notiek kā īstā ģimenē. Tiek cepts un vārīts, tīrīts un mazgāts, mazie nebēdņi šuj un auž, dzied un muzicē, zīmē un skaisti glezno ar akvareļkrāsām. Visiem darba pilnas rokas un mazie ļoti vēlas darboties līdziViņi vēro, palīdz cits citam un savās rotaļās atdarina mūs – pieaugušos, jo pirmsskolas vecumā bērni mācās – atdarinot. Tāpēc mazajam bērnam tik svarīga ir saskarsme ar cilvēkiem. Lai mazais izaugtu neatkarīgs un taisnīgs, viņam nepieciešama brīvībako ierobežo stingra ārējā forma: vienmēr nemainīgs ritms un ilgstoša atkārtošanās. Tas ietekmē mazā bērna gribas veidošanu un rada iekšēju spēku un drošumu. Tāpēc katru dienu pusdienlaikā tiek stāstīta pasaka, kas nomierina un sasilda bērna dvēselīti.  

Ritms bērnudārzā

Skaidri noteikts dienas ritms un gada ritums veido loku, kas aptver visu kopējo bērnudārza darbu. Gadalaiki un to mija, svētkikas saistās ar tiem, tiek izjusti dziesmāsdzejoļos, rotaļās un spēlēs. Tas veido trīs līdz četru nedēļu ciklu, lai ikvienam bērniņam ir laiks to pārdzīvot un piedzīvot.  

Rudens ritms

Pirmie svētki ir rudenī – Mihaela diena. Tad bērni rotaļās izdzīvo cīņu starp labo un ļauno. Oktobrī ir maizes svētki, kad mēs no pašu maltajiem miltiem cepam maizītes un lielo klaipu cienastam ģimenēs. Tad seko Svētā Martina diena ar lukturīšu gaismas gājienu. Pēc tam — Lāčplēša diena ar svecīšu liesmiņām Daugavas krastos. Novembra beigās un decembrī izdzīvojam Adventa laiku un sagaidām Ziemassvētkus. 

Pavasara ritms

Februārī, Sveču dienā, katrs veidojam savu bišu vaska svecīti un Vecvecāku diena, kas kļuvusi par skaistu, dzimtas stiprinošu tradīciju. Meteņos, ķekatniekiem vizinoties no kalniņa, mēs sākam teikt ardievas baltajai ziemai. Pirmie sniegpulkstenīši uz galda drīz vien iezvanīs pavasari! Pirms Lieldienām iesējam zaļumusveltām dziesmas Zemes mātei par atmošanos, un visi kopābērnudārza pagalmā, svinam Lieldienas. Nu viss ir pamodies, un pavasara rotaļā sāk griezties puķes, bites un taureņiTad seko miņu un Ģimenes diena, sākas gatavošanās bērnudārza gada noslēguma svētkiem. Mūsu lielie bērni, nākamie skolēni, mīļi atvadās no savām otrām mājām, ar nepacietību gaidot pirmo skolas dienu. Līdz ar to viens piepildīts aplis noslēdzies, lai rudenī tas atkal sāktos no jauna – citā kvalitātē. 

Valdrorfbērnudārzs ir kā ziedošs dārzs

Valdrorfbērnudārzs ir kā dārzs, kurā aug daudz dažādu ziedu. Katram bērnam ir vajadzīga individuāla pieeja, viņa personības izpratne, mīlestība un pacietība. Valdorfpedagoģija ļauj bērnam augt un attīstīties veselīgos un dabiskos apstākļos, lai vēlāk viņš pats ar savu iekšējo spēku varētu pārvarēt dzīves grūtības. Tas, ko mazie bērni valdorfbērnudārzā ir izjutuši kā harmoniju, prieku un mīlestību, vēlāk viņos pārvērtīsies par gribasspēku, izpalīdzību un dzīves drosmi. 

Darām kopā

Tāpēc mūsu vecāku un audzinātāju kopējais uzdevums  ir: 

 • Sniegt bērniem mīlestību un sapratni 
 • Ļaut viņiem izdzīvot savu fantāzijas pasauli 
 • Laiks, lai viņi iegūtu savu pamatpieredzi 
 • Mūsu – pieaugušo morāls atbalsts 
 • Mūsu palīdzība, aizsardzība un uzmanība 
 • Laiks pasakām un rotaļām 
 • Veselīga un bērna attīstībai droša vide, kas veicina kustību un maņu attīstību. 

Mūsu saime

Tā kopā mēs esam liela saime – 112 audzēķņu sešās lielās “ģimenēs.” 

   

  Ja vēlaties uzzināt vairāk par bērnudārza dzīvi un/vai pieteikt savu mazuli dārziņā,  

  zvaniet uz tālr.nr. 676 01 836: 

  Otrdienās – no pl.15.30 – 18.00 

  Ceturtdienās – no pl.9.30 – 12.00 

  Mēs atrodamies Baltajā ielā 15, vecajā Iļģuciemā, nesen renovētā tipveida bērnudārza ēkā.  

  Mēs īstenojam pirmsskolas izglītības programmu (kods 01011111).  

  Pin It on Pinterest